spaniolă arab Chineză (simplificată) croat cehă olandeză Engleza franceză germană greacă hindi maghiar indoneziană italiană japoneză coreeană polonez portugheză românesc rusă suedeză

* Notă pentru utilizatorii care nu vorbesc limba spaniolă. Acest site este permisă numai pentru a scrie în limba engleză sau spaniolă, mesajele în alte limbi vor fi șterse.

Defect de blocare centrală Almera Tino 2.2

• papachina
  • Avatarul lui Papachina Subiect lui
  • Fresh Boarder
  • Fresh Boarder
mai mult
2 5 săptămâni de zile înainte #53848 de papachina
Defect de blocare centrală Almera Tino 2.2 Adăugată pe site de papachina
Bună tuturor.
Vedeți, am o defecțiune în blocarea centrală a Nissan Almera Tino, care mă înnebunește.
De fiecare dată când pedala de ambreiaj este apăsată, blocajele mașinii sunt activate sau dezactivate. Îmi imaginez că pedala a atins un cablu sau conector care face un contact prost.
Chestia e că nu mai știu unde să mai arăt.
S-a întâmplat ceva de genul cuiva? Vă puteți gândi la orice idee de unde să arătați?
Mulţumesc.

Vă rugăm să Identifica o Creați un cont să se alăture conversației.

• papachina
  • Avatarul lui Papachina Subiect lui
  • Fresh Boarder
  • Fresh Boarder
mai mult
2 8 săptămâni de ore înainte #53856 de papachina
Răspuns de la papachina pe subiect Defect de blocare centrală Almera Tino 2.2
Salut din nou.
Vă spun doar că am rezolvat deja problema.
Dacă demontați fusta bordului (doar zona de sub volan, unde se află capacul siguranței), veți găsi siguranța siguranței și releul. El iese prin eliberarea a trei file. Chiar în spatele tău poți vedea pedala de ambreiaj și un conector care trece pe lângă ea. Am împiedicat pedala să atingă conectorul și a fost fixată.
Nu știu dacă tot Almera Tino va fi la fel. Mina este un Nissan Almera Tino 2.2, înregistrat în decembrie al 2003.
Acum trebuie să rezolv o problemă cu alternatorul.
Mulțumesc pentru tot.

Vă rugăm să Identifica o Creați un cont să se alăture conversației.

Căutare MDM

Grupuri manuale comun

MANUALE 210

MANUALE 133

MANUALE 138

MANUALE 64

MDM Activități

Javi y 9423 alte ați alăturat grupului Manuale atelier de motociclete Ore 2 1 minute

Cookie-urile de pe acest site sunt folosite pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și de a analiza traficul. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea de către dvs. a site-ului cu partenerii noștri de rețele sociale, publicitate și analiză de web, care pot combina cu alte informații furnizate sau le-au adunat din utilizarea serviciilor sale. Pentru a modifica setările sau mai multe informații faceți clic pe „Mai multe informații“.