spaniolă arab Chineză (simplificată) croat cehă olandeză Engleza franceză germană greacă hindi maghiar indoneziană italiană japoneză coreeană polonez portugheză românesc rusă suedeză

* Notă pentru utilizatorii care nu vorbesc limba spaniolă. Acest site este permisă numai pentru a scrie în limba engleză sau spaniolă, mesajele în alte limbi vor fi șterse.

Ulei de transmisie / cutie de viteze Seat Ibiza 1991

• lipixx
  • Lipixx avatar Subiect lui
  • Fresh Boarder
  • Fresh Boarder
mai mult
1 2 lună săptămâni înainte #53852 de lipixx
Buna ziua! Am un scaun ibiza de la 1991 si incerc sa verific nivelul uleiului de transmisie. în systemporsche.blogspot.com/ Am găsit manualele care spun cum să verifice nivelul, practic prin scoaterea șurubului din cablul de schimbare invers și să văd dacă scurge, scurgeri sau nu iese nimic. Apoi îți spune că pentru a reumple nivelul pe care trebuie să îl completezi prin „dopul de umplere”, despre care nu știu despre ce este vorba. Banuiesc ca este un dop diferit de uleiul de motor.

Am găsit un fel de dop de cauciuc unde lângă el sunt 0º, 5º și 10º. Bănuiesc că acest lucru nu se datorează faptului că nu există nicio indicație de a avea vreodată ulei.

Motivul pentru care am vrut să îl verific a fost că am pierdut câteva picături de ulei din cauza burdufului schimbătorului de viteze, iar apoi pierderea a dispărut. Vreau să știu cum este nivelul.

Conform manualului, de la numărul de cadru 9703472 umplerea cu ulei trebuie să fie completă cu capacul de umplere. Este cazul meu, deoarece numărul meu de cadru este 980xxxx.

Atașez fotografii ale acelui dop de cauciuc și a cablului invers care merge la șurubul de transmisie și pe care trebuie să îl demontez pentru a verifica nivelul.

Cum pot completa transmisia?

Vă rugăm să Identifica o Creați un cont să se alăture conversației.

Căutare MDM

Grupuri manuale comun

MANUALE 210

MANUALE 133

MANUALE 138

MANUALE 64

MDM Activități

ginnova y 4590 alte ați alăturat grupului Manuale de utilizare și Proprietar Ore 5 43 minute
Jorge y 16 alte au placut Grup Ore 5 45 minute
ginnova y 6891 alte ați alăturat grupului Atelier Manuale vehicule grele Ore 5 46 minute

Cookie-urile de pe acest site sunt folosite pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și de a analiza traficul. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea de către dvs. a site-ului cu partenerii noștri de rețele sociale, publicitate și analiză de web, care pot combina cu alte informații furnizate sau le-au adunat din utilizarea serviciilor sale. Pentru a modifica setările sau mai multe informații faceți clic pe „Mai multe informații“.